dinar_umutgazetesi@hotmail.com

 Ana Sayfa   

 Künye   

Fen Lisesi Yapımı İçin Başkan Acar İle İstişare Edildi
Fen Lisesi Yapımı İçin Başkan Acar İle İstişare Edildi

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine Fen Lisesi Kurulması için Fen Lisesi Okul Müdürü Servet Öztürk, Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Ilgın, Muhasip Üye Kısmet Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Uyan Belediye Başkanı Saffet Acar'a ziyaret gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili neler yapılabileceğini Başkan Acar ile istişare eden Fen Lisesi yöneticileri okulun en kısa zamanda kendi hizmet binasına geçmesi gerektiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Saffet Acar ise, Fen Liselerinin ülke genelinde çok önemli bir yere sahip Olduğunu ifade ederek şunları söyledi, "Türkiye genelinde Fen Liselerinin en önemli okullardan biridir. Fen Liseleri öğrenciyi araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamayı ve yeni teknolojileri kullanabilen yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştiren okullardır. Fen Lisesi'nin ilçeye kurulması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Kendi çocuklarımızın da okuyacağı okulumuzu inşa etmek için elimizi taşın altına koymalıyız" dedi.  

  Bu Haberi Sizden Önce 209 Kişi Görüntüledi...

   
 
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın E-mail Adresi :
 
Adınız Soyadınız
Yorumunuz

  Bu Habere Yapılan Yorumlar 
 

 

 

     Ziyaretçi Sayısı:  

Email Listemize Üye Olun
 
Adınız
Soyadınız
E-Mail
Cep Telefonu